Новини
Інформаційний бюлетень з актуальних питань громадського здоров'я в області Печать
12.07.19 11:09
          2
 
Представлення комунікаційної стратегії з питань громадського здоров’я в Черкаській області на засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Печать
25.06.19 10:55

24 червня 2019 року в прес-центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбулось засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

 dsc04857

В засіданні взяла участь велика кількість фахівців, зокрема: заступник голови обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, заступник начальника УОЗ ОДА, начальник відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, матерям та дітям Кошова Л.М., головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Левченко П.Ю., заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Білоус І.В., головний лікар КНП «Черкаський обласний наркологічний диспансер» Черкаської обласної ради Борозенець А.В., заступник начальника філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області Культенко О.М., секретар обласної ради з ТБ/ВІЛ, завідувач центру моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Пономаренко А.Ф., голова правління БО «Від серця до серця» Несват Н.А., фахівець благодійної організації «Від серця до серця», член спільноти людей, які хворіють чи перехворіли на туберкульоз в Черкаській області, регіональний технічний консультант з питань туберкульозу Жакін І.М., представники громадськості та ін.

dsc04797 

Під час засідання було проаналізовано виконання рішень обласної ради з ТБ/ВІЛ; розглянуто питання затвердження положення та складу робочої групи з питань адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю над туберкульозом в Черкаській області; заслухано доповідь про роботу з організації та проведення замісної підтримувальної терапії людям, які вживають ін’єкційні наркотики в лікувально-профілактичних установах області; обговорено звіт про роботу кабінету консультування з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, вірусного гепатиту С та соціального супроводу громадян, які знаходяться на обліку в Соснівському, Придніпровському та Черкаському районних відділах філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області (роз’яснено термін «пробація», функції пробації в Україні); проаналізовано виконання компонентів проектів «Комплексний супровід людей, які живуть з ВІЛ з метою формування прихильності до лікування» та «Профілактика ВІЛ серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками» в Черкаській області; заслухано аналітичний звіт «Права жінок, які живуть з ВІЛ в Україні».

 dsc04833

Зокрема, заступником головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Білоус І.В. було представлено комунікаційну стратегію з питань громадського здоров’я в Черкаській області (розроблена на період 2019-2021 роки); закцентовано увагу на тому, що інформація з питань охорони громадського здоров’я має бути публічною, своєчасною, точною, достовірною, надійною, доступною та зрозумілою для громадян, а застосовані принципи комунікації мають бути направлені на зміну поведінки, пов’язаної зі здоров’ям і спонукати до дії; вказано цільову аудиторію комунікаційної стратегії; озвучено розділи заходів реалізації стратегії. Окрім цього, було пояснено поняття «громадське здоров’я»; наголошено на одній з основних оперативних функцій громадського здоров’я – інформаційно-роз’яснювальній роботі, комунікації та соціальній мобілізації в інтересах здоров’я та благополуччя населення; представлено практичні кроки для запровадження громадського здоров’я, а саме: розроблено проект розпорядження голови ОДА про створення робочої групи по створенню системи громадського здоров’я; розроблено положення про неї, стратегічний план розвитку системи громадського здоров’я, комунікаційну стратегію громадського здоров’я; активно ведеться веб-сайт Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА; створено та постійно наповнюється сторінка в соціальній мережі ФБ «Громадське здоров’я Черкащини»; запроваджено постійні виступи спеціалістів центру в ЗМІ (телебачення, радіо); надаються матеріали для розміщення на веб-сайтах ОДА та обласної ради.

 dsc04820

У ході засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу було вирішено погодити комунікаційну стратегію з громадського здоров’я в Черкаській області; Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації доопрацювати комунікаційну стратегію з громадського здоров’я в Черкаській області та подати на затвердження обласній державній адміністрації до 01.08.2019.

 
Зміни в сфері охорони здоров’я: готуємось до 2020. Етап 1 Печать
18.06.19 12:03

13-14 червня 2019 року в м. Києві відбулися семінари на тему: «Зміни в сфері охорони здоров’я: готуємось до 2020. Етап 1» для голів і представників прес-служб обласних державних адміністрацій, міськрад, ДОЗ, районних рад.

dsc04720 

Цілі семінарів: презентувати напрямки інформаційної підтримки змін в охороні здоров’я у 2020 році; залучити комунікаційників місцевих адміністрацій до її впровадження на місцях; покращити навички роботи з населенням і медичною спільнотою.

Завдання заходів: надати знання, сформувати навички та розуміння щодо комунікації змін в охороні здоров’я на наступний період; обговорити основні проблеми комунікації змін на національному та регіональному рівнях, напрацювати рішення; відпрацювати ключові повідомлення та інструменти нового етапу комунікації змін в охороні здоров’я.

Перед учасниками семінарів виступила заступник керівника департаменту медичних послуг НСЗУ Альона Горошко, яка представила програму медичних гарантій: як все працюватиме з 2020 року; було пояснено як система працює зараз (загальні витрати на ОЗ в Україні), структуру потреб в медичній допомозі та фактичний стан (потреба в медичній допомозі за рівнями), що таке програма медичних гарантій, принципи розробки програми медичних гарантій; наголошено на кроках реформи 2018-2020, програмі медичних гарантій та пріоритетних послугах.

Присутні мали можливість ознайомитись з інформаційно-навчальним центром – новими горизонтами для інституціонального розвитку сектору комунікацій (на прикладі КНП «Центр здоров’я та комунікацій», м. Одеса); було озвучено ефективну комунікативну стратегію, джерела фінансування (бюджет, платні послуги, партнери, спонсори) та плани на 2019 рік.

dsc04719 

Учасників заходів було долучено до практичних вправ: «Формуємо інформаційні центри для підтримки трансформації медичної системи у себе в області/місті/районі»; «Комунікаційна підтримка на місцях» та «Працюємо з відкритими даними»; роз’яснено планування функцій мережі закладів охорони здоров’я: реальність, яку потрібно комунікувати та що таке багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування.

Зокрема, першим заступником генерального директора Національний центр громадського здоров’я Віктором Ляшком було представлено розбудову регіональних центрів громадського здоров’я, функції, в т.ч. комунікаційні; ознайомлено з моделлю системи громадського здоров’я, реформуванням системи фінансування охорони здоров’я, моделлю пілотування в 2019 році та пріоритетами громадського здоров’я.

dsc04772 

У ході семінарів було озвучено: як і для кого працює електронний рецепт; електронні дані: права, обов’язки та відповідальність для пацієнта, лікаря, працівника аптеки; відкриті дані: дешборди НСЗУ (електронна карта місць надання первинної медико-санітарної допомоги; деталізація виписаних рецептів за програмою «Доступні ліки»); відкриті дані: proZorro, doZorro, Ліки контроль та ін.; представлено концепцію «Будуємо бренд сімейного лікаря».

 
Стан медичного спостереження серед людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, доведення пацієнтів до лікування та організація соціального супроводу Печать
13.06.19 13:41

12-13 червня 2019 року в конференц-залі готелю «Апельсин м. Черкаси пройшла конференція на тему: «Стан медичного спостереження серед людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, доведення пацієнтів до лікування та організація соціального супроводу».

dsc04685 

На заході було представлено цілі програми ПЕПФАР, епідеміологічну ситуацію в Україні; проаналізовано надання ПТВ в Україні, індексне тестування та ефективність використання ШТ за фондом ПЕПФАР в Україні та Черкаській області.

 dsc04708

У ході конференції було розглянуто проблемні питання щодо виявлення ВІЛ (+) осіб та своєчасність їх постановки на «Д» облік за 6 міс. 2019 року в розрізі сайтів АРТ, підготовку звітності за І півріччя 2019 року; обговорено стан охоплення АРТ пацієнтів «Д» групи та вперше виявлених ВІЛ (+) осіб, проблемні питання щодо досягнення других 90-та в каскаді надання континууму послуг у Черкаській області за 6 міс. 2019 року; представлено впровадження моделі РВІ у Черкаській області та PrEP: показання для призначення, моніторинг отримання.

15 

Конференція охопила питання призначення АРТ, оптимізації схем АРТ у пацієнтів, які отримують АРТ та СОП для людей з ВІЛ (+), які отримують АРТ протягом 1 року та більше.

 14

Учасники заходу мали можливість ознайомитись з веденням ЕМК пацієнта в розрізі сайтів АРТ (ЕС МІС ВІЛ): співпадіння даних, своєчасність та достовірність внесених даних, з підготовкою до звітування за результатами виконання індикаторів Проекту за 3 квартал ПЕПФАР-року (01.04-01.07.2019); представлено ведення лабораторного моніторингу лікування ВІЛ-інфікованих осіб в ЕС МІС ВІЛ в розрізі сайтів АРТ: сфери для покращення та впровадження обстеження людей з ВІЛ, інфікованих ВГС на базі лабораторії КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради; обговорено питання профілактичного лікування туберкульозу у ВІЛ-інфікованих: аналіз даних в розрізі сайтів АРТ, достовірність даних в ЕС МІС ВІЛ.

 
Посилення переваг раннього виявлення ВІЛ та лікування ВІЛ-інфекції в Україні Печать
10.06.19 11:26

06-07 червня 2019 року в м. Одеса відбулась зустріч мультидисциплінарних команд з питань посилення переваг раннього виявлення ВІЛ та лікування ВІЛ-інфекції в Україні; проблемні моменти та шляхи вирішення.

Метою заходу було визначити та запланувати ключові зміни та втручання щодо раннього виявлення ВІЛ, збільшення охоплення та покращення утримання та ефективності антиретровірусного лікування ЛЖВ в найбільш уражених епідемією регіонах. Учасники: фахівці мультидисциплінарних команд регіонів, спеціалісти ЦГЗ МОЗ, представники CDC.

img-03 

На заході було представлено досягнення та річний внесок в боротьбу з епідемією ВІЛ в Україні, підсумки роботи другого року реалізації проекту Treatment, виконання індикаторів, звітування в ДАТІМ; обговорено питання надання послуг з тестування на ВІЛ в Україні, основні помилки при тестуванні за допомогою ШТ та ефективність використання ШТ за фондом Пепфар, індексне тестування, СОП «Індексне тестування».

Учасників заходу було ознайомлено з кращим досвідом в процесі тестування на ВІЛ в регіонах, досягненнями в залученні пацієнтів до АРТ, основними прогалинами та бар’єрами в залученні пацієнтів в АРТ. Також, учасниками було розглянуто презентації регіональних МДК: прогалини, бар’єри у виконанні індикаторів по проекту та розробку плану дій щодо впровадження ефективного тестування.

У ході заходу було озвучено плани проекту «Посилення спроможності лікування ВІЛ/СНІД в Україні в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR)»; представлено модель РВІ: мета, механізми впровадження, перші результати впровадження моделі РВІ в регіонах; обговорено наступні кроки щодо досягнення національних цілей та механізми комунікації (взаємодії) між членами МДК та ЦГЗ в досягненні цілей проекту.

 
« НачалоПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя »

Страница 2 из 22