Новини
Черкаський обласний центр СНІДу пройшов оцінку SIMS програми PEPFAR щодо якості надання медичної допомоги ЛЖВ Печать
23.11.17 10:41

     21 листопада 2017 року в КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом Черкаської обласної ради» пройшов моніторинговий візит фахівців центру контролю та профілактики захворювань США, які провели оцінку якості надання медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ «SIMS» (Site Improvement Through Monitoring Visits) та представників ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».
_Otsinka_SIMS
     Оцінка проводилась відповідно до міжнародного стандартного протоколу , що передбачає заповнення опитувальника фахівцями SIMS. Гості високо оцінили якість надання медичної допомоги та системи менеджменту закладу.
     За результатами проведеної оцінки Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом планує й надалі покращувати якість надання медичної допомоги, поліпшувати ефективність контролю захворюваності та активніше впроваджувати в роботі сучасні інформаційні технології обміну інформацією та клінічного моніторингу.
     Результати оцінки будуть опубліковані  після завершення моніторингових візитів до інших регіонів.

 
У Черкасах презентували результати пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області» Печать
17.11.17 16:22

Stalist_poslug    

     Дієвий результат, перспективи для подальшої реалізації та вдалий приклад співпраці різних ланок. В ОДА підбили підсумки півторарічної дії пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг». Це відбулось у ході конференції під керівництвом першого заступника очільника області, голови робочої групи з упровадження пілоту Віталія Коваля за участі фахівців проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», представників влади Черкаської області, м. Канів та Канівського району, спеціалістів профільних структур та фахівців проекту «Сталість ВІЛ-послуг».

     Інформує офіційний сайт Черкаської ОДА.

     Пілот близько двох років реалізовувала БО «Від серця до серця» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Для його втілення обрали м. Канів та Канівський район, адже саме в цьому регіоні, за інформацією експертів, щороку виявляли близько 30 нових випадків захворювання, а це 5% від кількості всіх хворих у Черкаській області, що вказує на найвищий показник захворюваності по області.

     Отож, про реалізацію та результати:

     Перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль:

     – Цей проект ми реалізовували спільно з міською та районною владою Канівщини. І це – справді вдалий приклад співпраці органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та міжнародних інституцій, які готові підтримувати грантами в межах відповідних проектів громадські організації. Це така собі чотиристороння співпраця, яка є відповідним реагуванням на суспільні виклики, зокрема щодо протидії поширення епідемії ВІЛ/СНІДу і надання практичної допомоги тим людям, які її потребують. Ми проаналізували, що це насамперед соціальна проблематика, аніж медична. Спільно з організацією «Від серця до серця» ми проаналізували території, які найбільше потребували допомоги. А також ті, які демонстрували свою готовність. Адже якщо депутати на місцях усвідомлюють проблематику та допомагають коштами шляхом співфінансування з місцевих бюджетів, тим самим відображають суспільну потребу, що існує в певній місцевості. Результати ж проекту є перспективою для подальшої реалізації.

     Заступник керівника проекту, радник з питань політики Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Олексій Яременко:

     – Ця робота, на наш погляд, є досить успішною. А Пілот, який реалізовували на Канівщині, можна вважати одним із найкращих щодо формування сталості. Ми робили акцент саме на сталості, тому що мали завдання залучити владу та неурядові організації, оптимізувати процеси у закладах охорони здоров’я, аби удосконалити доступ до послуг. Адже донорська підтримка може бути не постійною. Команда ж, яка організувала проект, зокрема обласна та місцева влада, благодійна організація та всі фахівці попрацювали дуже ефективно. Так, за період дії проекту нових випадків захворювання не зареєстровано.

     Наступним етапом, що розпочнеться з січня 2018 року, полягатиме саме в популяризації цього досвіду серед інших районів та міст Черкащини. Щоб покращити доступ до ВІЛ-послуг та знизити рівень поширення інфекції.

     Голова БО «Від серця до серця», керівник проекту в області Наталія Несват:

     – Коли ми розпочинали проект, головною метою було саме забезпечення послуг – щоб у разі скорочення фінансування донорських коштів, ми мали змогу продовжувати цю підтримку. І результат реалізації проекту в Каневі довів, що це реально. Окрім сталості, про яку згадував Олексій Яременко, ми говоримо і про інтегрованість. Якщо послуги надаються в одному місці, а пацієнту не доводиться бігати по закладах – це говорить про ефективність та якість цих послуг. Коли ми розпочинали в Каневі проект, тоді ще не йшлося про інтегрованість. І вже за півтора роки  ми здійснили значну роботу. Так, ми відкрили кабінет замісної підтримувальної терапії  на базі Канівської ЦРЛ. Згодом зрозуміли, що маємо створити центр інтегрованої допомоги, де видаватимуть препарати для ВІЛ-позитивних людей, кабінети ЗПТ та амбулаторного лікування туберкульозу. Ці три проблеми виникають у людей з груп ризику. Людина може вживати наркотики, мати ВІЛ-позитивний статус і хворіти на туберкульоз. Тому послуги мають надаватися комплексно. Окрім цього, ми ввели до штату Центру соціального працівника, що дуже важливо. Він мотивує клієнта. І це має ефект. Більше того, на сьогодні збираються групи самодопомоги, приходять пацієнти, які йдуть на контакт з цим фахівцем. Ще одним результатом нашої роботи є соціальне замовлення, що дає змогу громадській організації надавати соціально важливі послуги за бюджетні кошти. І цей механізм доводить свою ефективність. Переконана, наш приклад стане гідним і для інших областей.

Stalist_poslug2

     Головний лікар Черкаського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Петро Левченко:

     – Одна з цілей проекту – формування прихильності органів влади, місцевого самоврядування до проблеми ВІЛ/СНІДу, також  засобів масової інформації щодо подачі матеріалів – аби населення розуміло про проблематику та шляхи боротьби. Черкаська область вперше в Україні, завдяки проекту, закінчила процес децентралізації надання послуг з видачі та призначення лікування АРТ-терапії. В районах, зокрема й громадах, створено 28 філіалів Центру СНІДу з надання цих послуг на місцях, аби не доводилось з найвіддаленіших куточків їхати до обласного центру. Один із механізмів впливу на епідемію – це ЗПТ. Управління охорони здоров’я над цим активно працює: вже розроблено відповідні документи щодо розширення надання цієї послуги. А протягом наступних року – півтора сподіваємося відкрити сайти ЗПТ в кожному районі області.

     Клієнт програми замісної підтримуючої терапії Станіслав Кирпа:

     – Так случилось, что употреблял наркотики на протяжении 30 лет с перерывами, время от времени лишался свободы, был в вечном поиске наркотиков. Не видел никакого выхода из ситуации. И вот с 2013 года я – на сайте ЗПТ, и все кардинально поменялось. Прежде всего получил возможность устроится на работу, появилась семья. Происходит реально момент социализации. За эти 4 года, могу сказать, 10 % моих товарищей по сайту ЗПТ отказались от наркотиков полностью, имеют семьи, рожают детей, работают. Заместительная терапия, конечно, не панацея, но это – шанс для тех, кто хочет что-то изменить.

     Наразі Станіслав працює в організації «Від серця до серця» соціальним працівником і є відповідальною людиною, відзначає керівниця благодійної організації Наталія Несват. Починаючи з 2014 року дії програми він жодного разу не притягався до кримінальної відповідальності. Це – один із прикладів того, що участь у програмі – це  шанс змінити життя на краще та соціалізуватися.

 
Епідемічна ситуація щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в Черкаській області станом на 01.07.2017 Печать
12.09.17 10:14

     З 1988 року та станом на 01.01.2017 року в області зареєстровано 7388 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 2732 випадки захворювання на СНІД. Від захворювань, зумовлених СНІДом за весь період померло 1073 особи.
     Під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я області перебуває 3621 ВІЛ-інфікована особа, з яких1186 осіб хворі на СНІД. Показники поширеності ВІЛ-інфекції, за даними диспансерного спостереження, становлять 292,2 на 100 тис. населення (на 01.07.2016 р. - 275,3 на 100 тис. населення), СНІДу – 95,7 на 100 тис. населення (на 01.07.2016 р. – 88,1 на 100 тис. населення). У І півріччі 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року відмічається ріст поширеності ВІЛ-інфекції на 6,1 %, СНІДу – 8,6%.
     Більше половини (57,3%) усіх ВІЛ-інфікованих, які перебувають під медичним наглядом, проживають на територіях міст Черкаси, Сміла, Черкаського, Канівського районів.
     У І півріччі 2017 року під медичний нагляд було узято 252 ВІЛ-інфіковані особи (20,3 на 100 тис. населення), у т. ч. 2 дітям діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено проти 286 випадків (23,1 на 100 тис. населення), у т. ч. 3 дітям діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено, за аналогічний період 2016 року. Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію на 12,1% менше, ніж за аналогічний період 2016 року.
     Найвищі рівні захворюваності на ВІЛ-інфекцію реєструються у Катеринопільському районі – 41,0 на 100 тис. населення, м. Ватутіне – 34,5, Канівському районі– 29,2, м. Черкаси – 28,0, Черкаському районі – 28,0.
    Найбільша частка випадків ВІЛ-інфекції (65,4%) реєструється серед сільського населення 55,55, міського населення - 44,5% (2015 р. – сільське населення 49,8%, міське – 50,2%).
     Протягом 6 місяців 2017 року в області зареєстровано 42 дітей, які народились від ВІЛ-інфікованих матерів. Станом на 01.07.2017 року на диспансерному обліку в області перебуває 97 дітей віком до 17 років з остаточно встановленим ВІЛ-позитивним статусом.
     Без врахування дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів у структурі шляхів інфікування серед ВІЛ-інфікованих переважає статевий гетеросексуальний шлях, який визначений у 153 інфікованих осіб (60,7%) від загальної кількості осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції (6 міс. 2016 р. – 60,1%). Частка осіб, які інфікувалися ВІЛ через вживання наркотичної речовини ін’єкційним шляхом – 21,8 % (6 міс. 2016 р. – 29,7%).
      Захворюваність на СНІД залишилась стабільною - 140 випадків проти 139 (11,3 проти 11,2 на 100 тис. населення). Найвищі рівні захворюваності на СНІД зареєстровано в Христинівському районі – 28,3 на 100 тис. населення, м. Умань – 20,0, Маньківському районі – 18,0, м. Ватутіне – 317,2, Городищенському районі – 17,2, м. Черкаси – 16,0,        м. Сміла – 14,8, Жашківський район – 13,5.
      Протягом І півріччя 2017 року померло від хвороб, обумовлених СНІДом 33 особи (показник 2,7 на 100 тис. населення) проти 32 осіб (2,6 на 100 тис. населення) за аналогічний період 2016 року.
      Основним контингентом ризику летальних випадків серед ЛЖВ залишаються споживачі ін’єкційних наркотиків, частка яких в структурі померлих становить 52,0% (39 особи із 75). Серед померлих переважали особи 25-49 років, питома вага яких становить 92,0%.
      Збільшилась частка обстежених осіб з груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ (коди 101.2, 103, 104, 105.2) від загальної кількості обстежених (за виключенням донорів та вагітних), яка склала 22,7% проти 21,6% у І півр. 2016 році.
      Кількість позитивних результатів обстеження на ВІЛ-інфекцію у І півр. 2017 році зменшилась до 301 проти 337 у І півр. 2016 р. Показник інфікованості ВІЛ зменшився та склав 0,61% проти 0,68% за аналогічний період 2016 року.
     Як і в попередні роки найвищий рівень поширеності ВІЛ виявлено при обстеженні осіб за кодом 101 (особи, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими) – 7,0% (І півр. 2016 р. – 9,2%); за кодом 113.2/тбц (обстежені в ЗОЗ, що надають допомогу хворим на туберкульоз) – 2,5% (І півр. 2016 р. – 1,9%), за кодом 114 (особи обстежені анонімно) – 2,2% (І півр. 2016 р. – 3,4%), за кодом 112 (особи, які перебувають у місцях позбавлення волі) – 2,2% (І півр. 2016 р. – 2,2%), за кодом 114 (обстежені анонно) – 2,2% (І півр. 2016 р. – 3,4%).
     У структурі позитивних результатів тестування на ВІЛ-інфекцію найбільша частка припадає на осіб, виявлених за кодами:
-    113 – особи, які мають показання, при яких пропонуються послуги з консультування і тестування при звернені в ЗОЗ – 30,9%;
-    102 – споживачі ін’єкційних наркотиків – 11,0%;
-    105 - особи з ризикованою статевою поведінкою – 10,3%;
-    101 – особи, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими – 8,3%;
-    116 – обстежені за власною ініціативою – 5,6%;
     Збільшилася кількість обстежень на ВІЛ-інфекцію серед первинних донорів (код 108.1) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Показник поширеності зменшився у 2 рази (з 0,23% до 0,12%).
     Залишилась практично сталою поширеність ВІЛ серед вагітних за результатами первинного тестування (код 109.1) - 0,31% проти 0,30% (І півр. 2016 року).
     Покращився показник інфікованості ВІЛ серед вагітних 15-24 років (з 0,25% у І півр. 2016 року до 0,16% у І півр. 2017 року.).

 
В Черкасах навчали сімейних лікарів роботі з швидкими тестами Печать
01.08.17 14:21

     В рамках стратегії ЮНЕЙДС 2016–2021 «На шляху прискорення для подолання СНІДу», яка визначає план глобальної відповіді на епідемію для досягнення певних показників у профілактиці і лікуванні, а також у відповідь на заходи з впровадження в Черкаській області проекту „Реформа ВІЛ-послуг у дії” в Черкаській області запроваджено навчання медичних працівників центрів ПМСД щодо проведення консультування, тестування та діагностики ВІЛ-інфекції за допомогою швидких тестів з метою забезпечення сталості та інтеграції медичних послуг у сфері надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД.
     Впродовж І півріччя 2017 року на базі навчально-тренінгового центру КЗ „Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом” Черкаської обласної ради за технічної підтримки МБФ „Фонд Вільяма Дж. Клінтона” відбувся цикл із 7 семінарів-тренінгів для відпрацювання теоретичних та практичних навичок роботи зі швидкими тестами при проведенні досліджень на наявність серологічних маркерів ВІЛ. 


trening
     В семінарах взяли участь 165 фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги лікувально-профілактичних закладів Черкаської області.
     67 лікарів та 98 медичних сестер успішно прослухати та засвоїли теоретичний матеріал, а також мали змогу застосувати отриманні знання на практичних заняттях.

 
Медична рада ЧОЦПБС про підсумки роботи у І півріччі 2017 року Печать
31.07.17 14:16

     28 липня 2017 року в КЗ „Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом” Черкаської обласної ради відбулася медична рада установи, на якій розглядалися підсумки діяльності закладу у І півріччі 2017  року, стан надання медичної допомоги хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ та стан роботи зі зверненнями громадян.
     В ході обговорень, лікар епідеміолог Комасько Л. О. зауважила, що з моменту першої реєстрації ВІЛ-інфекції в області станом на 01.07.2017 зареєстровано 7388 ВІЛ-інфікованих, в тому числі 2 732 хворих на СНІД. На диспансерному обліку в лікувально-профілактичних закладах області знаходяться 3 621 ВІЛ-інфікована особа, в тому числі 97 дітей до 18 років з встановленим діагнозом.
За 6 місяців 2017 року в області зареєстровано і офіційно взято під медичний нагляд 252 ВІЛ-інфікованих осіб, з них 2 дитини з остаточно встановленим діагнозом та 40 дітей, які знаходяться під медичним наглядом до заключного діагнозу.
     В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, відмічається зниження рівня захворюваності на ВІЛ на 12,1%.
     Аналіз вікової структури первинних випадків ВІЛ-інфекції свідчить про те, що переважно інфікуються особи у віці 25-49 років, які в загальній структурі складають 64,7,0%. У структурі шляхів передачі ВІЛ-інфекції, серед осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекція, продовжує зростати частка осіб із статевим шляхом інфікування, яка досягла 61,5 %.
     Станом на 01.07.2017 на диспансерному обліку в області перебуває 1186 хворих на СНІД, у тому числі 29 дітей до 18 років. Основною причиною смерті у хворих на СНІД залишається туберкульоз, який у структурі причин смерті складає 42,4%.
     Стосовно роботи централізованої лабораторії діагностики ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів та опортуністичних інфекцій доповідав завідувач Вакулюк О. В. який зазначив, що протягом першого півріччя 2017 року виконано 28363 досліджень на ВІЛ-інфекцію, обстежено 20868 осіб. Крім того, на базі КЗ „Черкаська обласна дитяча лікарня” відкрився та активно працює відділ вірусологічних та імунологічних досліджень. Так, протягом звітного періоду виконано 3982 дослідження на хемілюмінесцентному аналізаторі закритого типу Architect 1000 та 2319 досліджень за допомогою системи для проведення молекулярно-генетичних досліджень в реальному часі методом ПЛР.
     В свою чергу заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Білоус І. В. поінформувала, що в закладі проводиться необхідна робота щодо забезпечення виконання наказу ГУОЗ та МК ОДА від 18.04.08 № 180 „Про забезпечення виконання Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів самоврядування”.
     Станом на 01.07.2017 року до КЗ „ЧОЦПБС” не надходило письмових звернень громадян і на особистий прийом до адміністрації громадяни не зверталися.
     За результатами медичної ради було вирішено активізувати роботу лікарів та покращити результати своєчасної постановки на диспансерний облік ВІЛ-інфікованих; впродовж ІІІ кварталу 2017 року здійснити виїзди в райони з високими показниками захворюваності на СНІД; контролювати нововідкриті сайти з видачі АРТ з метою покращення якості їх роботи.

 
« НачалоПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя »

Страница 10 из 22