Новини
Проведено чергову робочу зустріч з лікарями – інфекціоністами Печать
12.12.17 11:48

     RZ_01

     29-30 листопада КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради провів семінар–тренінг на тему «Ведення медичної інформаційної системи МІС ВІЛ та електронних інструментів (ЕІ) обліку та моніторингу лікування ВІЛ-інфікованих осіб на сайтах АРТ Черкаської області».

RZ_02
     На конференції було обговорено проблемні питання впровадження «електронної охорони здоров’я» у сфері протидії ВІЛ/СНІДу, озвучені питання підготовки річної звітності та обговорено інші проблемні ситуації, які виникають в роботі.
     До участі в конференції долучились фахівці сайтів АРТ Черкаської області та обласні фахівці з питань ВІЛ-інфекції.

RZ_03

 
Завершення проекту RESPECT! Печать
12.12.17 11:43

     В кінці 2017 року в Черкаській області завершується Проект RESPECT «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України», що впроваджувався в Черкаській області Мережею ЛЖВ та фахівцями КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради за технічної підтримки USAID.
     Основним завданням проекту було покращення ставлення медичних працівників до ВІЛ-інфікованих пацієнтів та зменшення рівня стигми та дискримінації.
     За час впровадження проекту було проведено ряд тренінгів для медичних працівників щодо зниження рівня стигми та дискримінації. Сімейні лікарі прийняли участь у курсах тематичного удосконалення на тему «Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією». Розроблено і розповсюджено різноманітні інформаційні матеріали.
     Завдяки проектній діяльності рівень стигми серед медичних працівників зменшено втричі та покращено рівень знань щодо шляхів передачі ВІЛ.

     Більш детально з матеріалами проекту можна ознайомитись на офіційному сайті http://www.respect.org.ua/ та на сторінці у фейсбук https://www.facebook.com/USAID.RESPECT.PROJECT/

 
Черкащина підписала меморандум про партнерство у сфері протидії ВІЛ-інфекції Печать
29.11.17 11:26

     Документ підписаний із міжнародним благодійним фондом "Альянс громадського здоров’я" сприятиме координації спільних дій, спрямованих, зокрема, на ефективне використання потенціалу державних, міжнародних донорських, громадських та благодійних організацій, розвиток партнерства у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу і туберкульозу.

memorandum1
      – За кілька днів, 1 грудня, відзначатимуть Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Минулого року до цього дня ми якраз відкрили вірусологічну лабораторію в обласному центрі СНІДу з надсучасним обладнанням. Цього року робимо ще один важливий крок у профілактиці та лікуванні цієї хвороби – підписуємо меморандум про співпрацю з нашим стратегічним партнером – міжнародним благодійним фондом "Альянс громадського здоров’я", – зауважив очільник області Юрій Ткаченко.
     За його словами, завдяки технічній допомозі міжнародних організацій Черкащина стала центром апробації новітніх технологій та сучасних стратегій у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.
     – Уперше в Україні на Черкащині здійснено повну децентралізацію надання послуг для людей, що живуть із ВІЛ. У кожному районі та місті працюють пункти видачі терапії (всього 28). Крім того, працює єдиний в Україні пункт видачі терапії для дітей. Також впроваджуємо електронну систему моніторингу ВІЛ-інфекції та обліку пацієнтів. Тобто створена доступність медичних послуг на місцях. Уперше  з початку епідемії область досягла дуже важливого показника – 0% передачі ВІЛ від матері до дитини. Тобто зусиллями медиків області, працівників неурядових організацій ми наближаємо цілі, визначені Стратегією ЮНЕЙДС "90-90-90". І я впевнений, що наша нинішня співпраця з «Альянсом громадського здоров’я» буде також результативною, – додав Ткаченко.
     Зауважимо, в Черкаській області протягом багатьох років фахівці державних та неурядових організацій спільно здійснюють заходи в межах обласних цільових соціальних програм протидії цьому захворюванню.
     Метою є зниження рівня захворюваності та смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, організація надання необхідних інтегрованих, якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ.

memorandum2
     – Для нас честь підписувати цей меморандум. ВІЛ/СНІД це проблема всієї України, в тому числі і Черкащини. Чому саме зараз підписуємо документ? Ми виходимо на новий рівень співпраці, до того ж загальнонаціональна програма завершується у 2018 році, тож треба активніше залучати донорські ресурси. Яка наша роль: спрямовуємо донорські ресурси на місця, адже грошей стає менше, а конкуренція збільшується. Тому ми повинні доводити, що коштів потребує саме Черкащина. У цьому році вдалося залучити понад 17 млн грн, але загалом співпрацюємо із 2003 року, – говорить Андрій Клепіков, представник міжнародного благодійного фонду “Альянс громадського здоров’я”.
     За його словами, дивовижний показник у 100% виліковності від гепатиту демонструє Черкащина.
     – Не секрет, що ми працюємо із такими верствами населення як наркозалежними, колишніми ув’язненими. Працюючи з цими групами, ми стримуємо епідемію серед всього населення. Ці програми дають змогу виводити цих людей із кримінального середовища до лікувальних установ.
     Завдяки технічній допомозі міжнародних організацій Черкащина стала центром апробації новітніх технологій та сучасних стратегій у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.
     Водночас епідемічна ситуація з поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в області, як і в Україні, залишається складною і потребує подальшої реалізації механізмів державного регулювання, приватно-державного партнерства, активізації громадянського суспільства.

 
ПРЕС-РЕЛІЗ Печать
24.11.17 14:34


     1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом під гаслом «ВІЛ небезпечний, поки ти не знаєш про нього». У цей день по всьому світу люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та ЗМІ до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами стигматизації та дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.
      Мета проведення заходу – інформування населення про проблему ВІЛ/СНІДу, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.
      Проблема ВІЛ-інфекції понад 29 років залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення ВІЛ набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку в більшості країн світу.
       Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні залишається напруженою – продовжується поширення ВІЛ серед загального населення, зростає захворюваність на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Щороку збільшується кількість осіб, які перебувають під диспансерним наглядом у закладах охорони здоров’я служби профілактики та боротьби зі СНІДом.
       За даними ДУ «Центр громадського здоровʼя МОЗ України» в Україні за весь період епідемії ВІЛ-інфекції офіційно зареєстровано 310 680 ВІЛ-позитивних осіб, 99 694 хворих на СНІД та 43 958 померлих від захворювань, зумовлених СНІДом.
       У Черкаській області за весь період епідемії станом на 01.10.2017 в області офіційно зареєстровано 7 523 ВІЛ-інфіковані особи, в т. ч. 1 331 дитина; захворіло на СНІД – 2 782 особи, в т. ч. 46 дітей; померло від захворювань, зумовлених СНІДом – 1 095 осіб, в т. ч. 16 дітей.
      Станом на 01.10.2017 в лікувально-профілактичних закладах області на диспансерному обліку перебуває 3 686 ВІЛ-інфікованих осіб, з них – 236 дітей (з підтвердженим статусом – 95 дитини; в стадії підтвердження – 141 дитина), хворих на СНІД – 1 205 осіб, в т. ч. 28 дітей.
      В структурі шляхів передачі ВІЛ в поточному році переважає статевий і становить 60,2%; парентеральний (ін’єкційне вживання наркотиків) – 22,5%.
     87% ВІЛ-інфікованих області – це особи репродуктивного та працездатного віку.
     Епідемія ВІЛ-інфекції в області продовжує поширюватись. Зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Збільшується число дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Вперше за 29 років продовження епідемії ВІЛ/СНІДу в області спільними зусиллями медпрацівників та неурядових організацій досягнуто значного результату – не інфікувалася жодна дитина, народжена ВІЛ-інфікованою матір’ю.
     На сьогоднішній день ВІЛ-інфікованим надається безоплатна і доступна специфічна антиретровірусна терапія, яка продовжує життя, забезпечує покращення його якості, зменшує ризик передачі вірусу іншим людям. Тільки в Черкаській області повністю закінчена децентралізація послуг на місцях. Своєчасна та якісна медична допомога хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД забезпечена у всіх містах та районах області – активно працюють 28 сайтів для призначення та проведення антиретровірусної терапії, у тому числі перший в Україні дитячий сайт на базі Черкаської міської дитячої лікарні. Станом на 01.11.2017 отримують АРВ-терапію 2 114 ВІЛ-інфікованих жителів області, в т. ч. – 90 дітей.
     Активно впроваджується надання інтегрованих послуг для хворих на ВІЛ/СНІД: призначення антиретровірусної терапії, замісної підтримувальної терапії та проведення контрольованого лікування амбулаторних хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ-інфекція.
     За весь період епідемії серед медичних працівників не було жодного випадку інфікування ВІЛ, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків.
     В ЛПЗ області впроваджується Єдина електронна система епідеміологічного та клінічного моніторингу поширення ВІЛ-інфекції, що покращить обробку даних обстежень на ВІЛ-інфекцію, медичного нагляду за хворими на ВІЛ-інфекцію/СНІД, інформаційну підтримку процесів планування закупівель, обліку та контролю руху лікарських препаратів тощо.
     Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини. СНІД загрожує нам усім, тому що не визнає ніяких кордонів.
     Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.

КЗ «Черкаський обласний центр профілактики
та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради
тел./факс: 64-91-82, 64-92-39
18028, м. Черкаси, вул. Нечуй-Левицького, 22

 
Епідемічна ситуація щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в Черкаській області станом на 01.10.2017 року Печать
23.11.17 14:38

     З 1988 року та станом на 01.10.2017 року в області зареєстровано 7523 випадків ВІЛ-інфекції, у тому числі 2782 випадки захворювання на СНІД. Від захворювань, зумовлених СНІДом за весь період померло 1095 осіб.
     Під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я області перебуває 3686 ВІЛ-інфікованих осіб, з яких 1205 хворих на СНІД. Показники поширеності ВІЛ-інфекції, за даними диспансерного спостереження, становлять 300,3 на 100 тис. населення (на 01.10.2016 р. – 279,1 на 100 тис. населення), СНІДу – 98,2 на 100 тис. населення (на 01.07.2016 р. – 89,7 на 100 тис. населення). За 9 місяців 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року відмічається ріст поширеності ВІЛ-інфекції на 7,6 %, СНІДу – 9,5%.
     60% усіх ВІЛ-інфікованих, які перебувають під медичним наглядом, проживають на територіях міст Черкаси, Сміла, Умань, Черкаського, Канівського районів.
      Протягом 9 місяців 2017 року під медичний нагляд було узято 387 ВІЛ-інфікованих осіб (31,5 на 100 тис. населення), у т. ч. 2 дітям діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено проти 416 випадків (33,6 на 100 тис. населення), у т. ч. 3 дітям діагноз ВІЛ-інфекції підтверджено, за аналогічний період 2016 року. Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію на 6,2% менше, ніж за аналогічний період 2016 року.
     Найвищі рівні захворюваності на ВІЛ-інфекцію реєструються у Канівському районі – 63,8, Катеринопільському районі – 49,8 на 100 тис. населення, м. Ватутіне – 40,8, м. Черкаси – 40,0, Жашківському районі – 35,6, Черкаському районі – 34,9, Христинівському районі – 34,2.
      Найбільша частка випадків ВІЛ-інфекції реєструється серед сільського населення - 56,7%, міського населення – 43,3% (9 міс. 2016 р. – сільське населення 51,0%, міське – 49,0%).
      Протягом 9 місяців 2017 року в області зареєстровано 65 дітей, які народились від ВІЛ-інфікованих матерів. Станом на 01.10.2017 року на диспансерному обліку в області перебуває 95 дітей віком до 17 років з остаточно встановленим ВІЛ-позитивним статусом.
     Без врахування дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів у структурі шляхів інфікування серед ВІЛ-інфікованих переважає статевий гетеросексуальний шлях, який визначений у 230 інфікованих осіб (71,4%) від загальної кількості осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції (9 міс. 2016 р. – 66,2%). Частка осіб, які інфікувалися ВІЛ через вживання наркотичної речовини ін’єкційним шляхом – 27,0 % (9 міс. 2016 р. – 32,7%).
     Захворюваність на СНІД залишилась майже сталою - 190 випадків проти 188 (15,5 проти 15,2 на 100 тис. населення). Найвищі рівні захворюваності на СНІД зареєстровано в Христинівському районі – 34,2 на 100 тис. населення, м. Ватутіне – 29,1, Катеринопільському районі – 29,1, м. Сміла – 25,0, м. Умань – 24,8, Городищенському районі – 22,5, м. Черкаси – 20,4.
     Протягом 9 місяців 2017 року померло від хвороб, обумовлених СНІДом 55 осіб (показник 4,5 на 100 тис. населення) проти 45 осіб (3,6 на 100 тис. населення) за аналогічний період 2016 року.
     Основним контингентом ризику летальних випадків серед ЛЖВ залишаються споживачі ін’єкційних наркотиків, частка яких в структурі померлих становить 48,20% (55 осіб із 114). Серед померлих переважали особи 25-49 років, питома вага яких становить 87,7%.
     Протягом 9 місяців 2017 року збільшилась частка обстежених осіб з груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ (коди 101.2, 102, 103, 104, 105.2) від загальної кількості обстежених (за виключенням донорів та вагітних), яка склала 18,3% проти 17,7% за аналогічний період 2016 року.
     Кількість позитивних результатів обстеження на ВІЛ-інфекцію за 9 місяців 2017 році зменшилась до 463 проти 508 за аналогічний період 2016 року. Показник інфікованості ВІЛ зменшився та склав 0,68% проти 0,73% за аналогічний період 2016 року.
     Як і в попередні роки найвищий рівень поширеності ВІЛ виявлено при обстеженні осіб за кодом 101 (особи, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими) – 8,2% (9 міс. 2016 р. – 9,0%); за кодом 113.2/тбц (обстежені в ЗОЗ, що надають допомогу хворим на туберкульоз) – 2,6% (9 міс. 2016 р. – 1,7%), за кодом 114 (особи обстежені анонімно) – 2,6% (9 міс. 2016 р. – 3,3%), за кодом 112 (особи, які перебувають у місцях позбавлення волі) – 1,7% (9 міс. 2016 р. – 2,1%), за кодом 105 (особи з ризикованою статевою поведінкою) – 0,9% (9 міс. 2016 р. – 0,7%), за кодом 102 (споживачі ін’єкційних наркотичних речовин) 0,9% (9 міс. 2016 р. – 1,2%).
     У структурі позитивних результатів тестування на ВІЛ-інфекцію найбільша частка припадає на осіб, виявлених за кодами:
-    113 – особи, які мають показання, при яких пропонуються послуги з консультування і тестування при звернені в ЗОЗ – 30,0%;
-    105 - особи з ризикованою статевою поведінкою – 13,4%;
-    102 – споживачі ін’єкційних наркотиків – 11,4%;
-    101 – особи, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими – 7,6%;
-    116 – обстежені за власною ініціативою – 6,3%.
     Збільшилася кількість обстежень на ВІЛ-інфекцію серед первинних донорів (код 108.1) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Показник поширеності зменшився у 2,5 рази (з 0,25% до 0,1%).
     Дещо зросла поширеність ВІЛ серед вагітних за результатами первинного тестування (код 109.1) - 0,33% проти 0,29% (9 міс. 2016 року).
     Покращився показник інфікованості ВІЛ серед вагітних 15-24 років (з 0,34% за 9 міс. 2016 року до 0,11% протягом 9 міс. 2017 року).

 
« НачалоПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя »

Страница 9 из 22