Новини
На боротьбу із ВІЛ виділять кошти із обласного бюджету Печать
16.07.18 15:05
Черкаська обласна рада підтримала звернення про виділення коштів на роботу соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на прийдешній рік.

  Результат роботи виконання обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу за попередній рік показує позитивну тенденцію до зменшення поширення ВІЛ в області.
Попри те, як зазначає головний лікар Черкаського обласного центру СНІДу Петро Левченко, левову частку у боротьбі з ВІЛ допомагають Черкащині всеукраїнські донорські та місцеві неурядові організації. Так, завдяки спільним зусиллям, вдалося досягнути нульової передачі ВІЛ від матері до дитини. Зауважимо, що ще 10-15 років тому показник інфікування пренатальним способом складав 30%. Серед інших успіхів головний лікар назвав завершений процес децентралізації надання медичних послуг у Черкаській області. До слова, Черкащина завершила цей процес найпершою в Україні.
«У кожному районному центрі Черкаської області є свої кабінети «Довіри», які надають наближену до пацієнта медикаментозну допомогу та створені сайти центру СНІДу, які допомагають людям отримати потрібні ліки», - розповідає Петро Левченко.
  Аби зберегти позитивну тенденцію до зменшення поширення ВІЛ на Черкащині, наголошує фахівець, потрібно забезпечити стабільну підтримку держави у цій галузі.
«Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією із 2020 року припинить інвестувати в Україну. Саме тому міські та обласні бюджети мають взяти на себе підтримку програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, - коментує голова БО «Від серця до серця» Наталія Несват. Вона ініціювала розгляд звернення про виділення коштів із обласного бюджету на програми протидії ВІЛ, а також запровадження механізму закупівлі соціальних послуг у неурядових організацій через заклади охорони здоров’я.
  «Якщо ми не включимося як область та як місто у фінансування програм протидії ВІЛ, ми ризикуємо, що у 2020 році ВІЛ-інфекція знову загоститься, і ми знову матимемо пандемічну ситуацію, як на початку 2000 років. Неурядові організації, які працюють із людьми, що мають ВІЛ, туберкульоз чи наркотичну залежність, здійснюють соціальний супровід, фактично контролюють, щоб клієнт випив таблетку та ходять із ним, якщо потрібно, проходять різні обстеження. Саме тому важливо утвердити механізм фінансування соціальних послуг через НУО з бюджетних коштів. Тому що ніхто із державних структур не зможе надавати ці послуги в такому обсягу і з такою якістю, як це роблять ВІЛ-сервісні організації. Нині ж програма по протидії ВІЛ/СНІДу, на жаль, не фінансується. Тому ми говоримо про виділення невеликої суми – 109 тисяч гривень на соціальний супровід людей, які перебувають у кризових ситуаціях. Для того, щоб повністю налагодити механізм замовлення соціальних послуг через НУО та показати донорам, що наша Черкаська область може і хоче включатися в процеси зменшення поширення ВІЛ» - говорить Наталія Несват.
  Депутати обласної ради підтримали рішення про виділення коштів в рамках обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на соціальний супровід людей, які знаходяться в кризових ситуаціях (ВІЛ-інфіковані, наркозалежні, хворі на туберкульоз).
  Адвокаційна кампанія здійснюється у межах проекту «Забезпечення сталості соціальних послуг через отримання бюджетних коштів в м. Черкаси та Черкаській області» при фінансовій підтримці Міжнародного благодійного фонду «Відродження».
 
Медичні працівники Черкащини забезпечуватимуть сталі послуги для людей із ВІЛ Печать
16.07.18 14:21

 У липні відбулись завершальні тренінги для керівників медичних закладів Черкаської області. Навчання стосувалося створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні. Усього в цьому напрямку відбулося п’ять навчальних сесій, що охопили керівників медичних закладів первинного та вторинного рівня надання медичної допомоги у Черкасах та області.

img_0515

 Тренерами заходу були Петро Левченко, головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» та Ірина Білоус, заступниця головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Вони розповіли про особливості медичної реформи, тенденції поширення ВІЛ у Черкаській області та закцентували увагу на сучасних засадах організації надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим людям на місцях.

 Однією із цілей навчання також було сформувати у керівників закладів охорони здоров’я розуміння щодо необхідності забезпечення сталості надання послуг у сфері ВІЛ у своїх медичних закладах. Це, як зазначають тренери, можна зробити різними способами, наприклад, введенням до штату медичних закладів соціальних працівників і залученням неурядових організацій для надання послуг вразливим категоріям громадян.

 Тренінги здійснюються у межах проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

 
На Черкащині медики відвідали тренінг щодо створення сталих послуг для людей із ВІЛ Печать
18.06.18 09:51

  В Умані відбувся перший кущовий тренінг для керівників медичних закладів. Головні лікарі закладів первинного та вторинного рівня надання медичної допомоги із Умані, Христинівки, Монастирища та Жашкова відвідали тренінг «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні».

tr_uman1

  Захід відбувся у межах проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області», що реалізуються за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Учасники мали можливість почути про основні аспекти медичної реформи та втілення її на місцевому рівні, зокрема у сфері надання послуг людям, що живуть із ВІЛ.

tr_uman2

– Кущові тренінги корисні тим, що вони збирають людей із віддалених від Черкас регіонів. Інформації зараз багато, вона вся нова і у ній легко заплутатись. Під час навчання ми даємо головним лікарям актуальні та корисні знання щодо процесів реформування та організації допомоги у сфері соціально-небезпечних захворювань. І це все є дуже великою допомогою для головного лікаря в організації роботи свого медичного закладу, – зазначає Ірина Білоус, тренерка, заступниця головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом. – Ще однією вагомою перевагою навчання є те, що тренінг збирає лікарів як первинної, так і вторинного рівня. Центри первинної медико-санітарної допомоги утворилися не так давно, тому не завжди є налагоджена комунікація між ними та центральними районними лікарнями. Наш тренінг допомагає зібрати лікарів, які розуміють спільну стратегію, і можуть чітко розділити якою має бути співпраця між різними рівнями, який об’єм роботи виконують ті чи інші медичні заклади в сфері боротьби із соціально-небезпечними захворюваннями. Така співпраця надзвичайно важлива, яка надалі вплине на діяльність медичних закладів і досягнення цілей 90-90-90.

 
Черкаських медиків навчали як забезпечити сталі послуги для ВІЛ-інфікованих Печать
31.05.18 11:25

22-23 травня керівники закладів охорони здоров’я м. Черкаси відвідали тренінг «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні». 

Упродовж двох днів медики розбиралися, як в умовах реформи медичної галузі, зберегти та розширити програми ЗПТ, інтегрувати надання ВІЛ-послуг у закладах охорони здоров’я та залучити на це кошти місцевого бюджету.

Захід відбувся у межах проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області», за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

«Нині ми маємо статистику, що у місті перебуває 30% ВІЛ-інфікованих людей від загальної кількості в області. Тобто навантаження на медичну галузь Черкас – найбільша. Фактично протягом навчання ми формуємо думку керівництва лікувальних закладів стосовно процесів реформування медичних закладів задля подолання ВІЛ-інфекції, участі лікувальних закладів різних рівнів у наданні медичної допомоги саме для ВІЛ-інфікованих», – зазначає Ірина Білоус, тренерка, заступниця головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом»

Упродовж навчання присутні обговорили як забезпечити сталість надання послугу сфері ВІЛ, зокрема такими механізмами також є введення до штату медичних закладів соціальних працівників і залучення неурядових організацій для надання послуг вразливим категоріям громадян, зокрема – здійснення соціального супроводу.

«Сьогодні велику частину допомоги для боротьби у сфері ВІЛ дають міжнародні організації, але через певний час ці донори підуть з країни. І дуже важливо, щоб держава на регіональному рівні розуміла, що потрібно виділяти кошти на цю сферу. Для цього нам потрібно формувати думку керівництва і лікувальних закладів, і адміністрації, і органів влади, власне всіх людей, які ухвалюють рішення», – наголосила Ірина Білоус.

«Мені, як людині новій, яка стикається з цією проблемою, було цікаво відвідати тренінг, бо я для себе, як мінімум, розставив пріоритети, який рівень надання медичної допомоги чим займається. Уяснив стратегію розвитку у сфері надання послуг ВІЛ-інфікованих, і що для цього треба робити для новоствореної установи. Для того, щоб запобігти поширенню епідемії потрібно лише бажання і такі тренінги мотивують і вчать правильно розподіляти ресурс, – коментує учасник заходу Владислав Свириденко, директор комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка».

Тренінг «Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні» це перший тренінг із запланованих п’яти дводенних заходів. Навчанням планується охопити адміністрації та лікувальні заклади області.

 
Тренінг 22-23 травня 2018 року Печать
24.05.18 11:17

  В Черкасах 22-23 травня, проведено дводенний тренінг для керівників закладів охорони здоров'я 

"Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ,на місцевому рівні".

 Розбираємось, як в умовах реформи, зберегти високий рівень надання послуг для людей вразливих категорій.

Захід відбувається у межах проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Черкаській області», за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

 

 
« НачалоПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя »

Страница 8 из 22