Новини
Круглий стіл з питань розвитку системи громадського здоров’я в області Печать
15.05.19 10:11

14 травня 2019 року в прес-центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл з питань розвитку системи громадського здоров’я в області.

 _mg_7929

У заході взяла участь велика кількість фахівців, зокрема: голова обласної державної адміністрації Вельбівець О.І., перший заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ляшко В.К., заступник начальника УОЗ ОДА, начальник відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, матерям та дітям Кошова Л.М., голова комісії з охорони здоров’я Черкаської обласної ради Парамонов В.В., начальник управління майном обласної ради Петров В.В., головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ЧОР Левченко П.Ю., начальник КЗ «Черкаський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» ЧОР Черепенко Л.П., головний лікар КЗ «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» ЧОР Олійник М.І, заступник директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Тищук М.М., голова правління БО «Від серця до серця» Несват Н.А., представники громадськості та ін.

dsc_0196 1 

Під час круглого столу активно обговорювались питання розбудови та розвитку системи громадського здоров’я з метою переорієнтування системи охорони здоров’я з лікування на профілактику.

Зокрема, перший заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Ляшко В.К. представив бачення національного рівня на процеси реформування галузі та модель системи громадського здоров’я; ознайомив присутніх з регіональним рівнем створення Центру громадського здоров’я та змінами у фінансуванні охорони здоров’я.

Заступником головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Білоус І.В. було озвучено стратегію розвитку системи громадського здоров’я в області, чітко визначено оперативні функції громадського здоров’я, розглянуто модель структури регіонального центру громадського здоров’я, представлено практичні кроки по створенню Черкаського обласного центру громадського здоров’я. А саме: розроблено проект розпорядження голови ОДА про робочу групу по створенню системи громадського здоров’я; розроблено положення про неї та стратегічний план розвитку системи громадського здоров’я в області; розробляється комунікаційна стратегія системи громадського здоров’я.

_mg_7945 

Голова обласної державної адміністрації Вельбівець О.І. підтримав процеси реформування галузі охорони здоров’я, наголосив на важливості виваженого підходу до створення майбутнього центру громадського здоров’я.

_mg_7947 

У ході заходу було обговорено стратегію розвитку громадського здоров’я в області, подальші кроки; велась активна дискусія стосовно доцільності створення регіонального центру громадського здоров’я; було наголошено на ефективному його функціонуванні у разі створення на базі КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради, оскільки саме цей заклад має найкращі перспективи для створення системи громадського здоров’я.

 

 
24 квітня пройшов тренінг СКК Печать
24.04.19 15:29

24 квітня 2019 року в навчально-тренінговому центрі КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради, за підтримки Міжнародного центру підготовки та освіти з питань охорони здоров’я університету штату Вашингтон (I-tech) пройшов черговий тренінг з питань роботи з «Сухою краплею крові» (СКК) для досліджень з виявлення ВІЛ-інфекції у дітей народжених ВІЛ-позитивними жінками.

p90424-121302

Тренінг складався з теоретичної та практичної частини. У заході взяли участь фахівці акушер-гінекологічної служби Черкаської області. Протягом тренінгу учасники поглибили свої знання щодо з процедури збору зразків крові, умовами зберігання та транспортування. Під час практичних занять кожний мав змогу спробувати підготувати картку зі зразками крові.

Використання методу СКК дозволяє пришвидшити виявлення ВІЛ-інфекції у дітей віком 48 годин та оперативно призначити лікування.

Для довідки:

«Суха краплина крові» (СКК) – спеціально підготовлений зразок біологічного матеріалу який збирається за допомогою спеціального фільтрувального паперу Whatman 903. Для приготування СКК невелику кількість крові збирають на фільтрувальний папір, висушують при кімнатній температурі та транспортують до лабораторії де за допомогою спеціального обладнання проводиться дослідження. Не вимагає спеціальних умов транспортування, при температурі від +2 до +8 градусів може зберігатись протягом 6 тижнів.

 
Святковий захід «День громадського здоров’я» Печать
08.04.19 16:00

З 6 по 13 квітня 2019 року в м. Черкаси проводиться Тиждень громадського здоров’я.

У центрі уваги громадського здоров’я є поліпшення здоров’я та якості життя шляхом профілактики й лікування захворювань та інших фізичних і психічних станів.

Так, вперше в Черкасах 7 квітня, під егідою обласної державної адміністрації, обласної та міської рад, в Долині троянд відбувся святковий захід «День громадського здоров’я», метою якого було привернути громадську увагу до проблем і питань охорони здоров’я населення. Це дуже важливий захід, адже громадське здоров’я полягає в попередженні захворювань, збільшенні тривалості життя та зміцненні здоров’я шляхом організованих зусиль суспільства, а отже, стосується всіх і кожного.

Організатори свята – Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради.

20190407_131721 

Для проведення заходу «День громадського здоров’я», метою якого була пропаганда здорового способу життя, свої зусилля об’єднали представники багатьох закладів та організацій:

- Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації;

-   Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»;

-   Національний олімпійський комітет;

-  Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву Черкаської обласної ради;

-  Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради;

-  Черкаський міський будинок культури імені Івана Кулика;

-  «Дирекція парків»;

-  «Черкасиводоканал».

 dsc_0633

Святковий захід розпочався з урочистого внесення прапорів України, області, міста в кортежі велосипедистів комплексної дитячої юнацької спортивної школи № 2 міської ради та спортсменів-бігунів спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву Черкаської обласної ради. Його було урізноманітнено концертною програмою, виступами творчих колективів, показовими виступами спортсменів, майстер-класами з декоративно-ужиткового мистецтва, спортивно-ігровою програмою, командним квестом «Здоров’я». До квесту було залучено 11 профільних інформаційних станцій-локацій:

1. «Захист від інфекцій» КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради;

2. «Профілактика здоров’я» відділу імунопрофілактики КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради;

3. «Дізнайся про своє здоров’я більше». «Подбай про своє здоров’я» Черкаська благодійна організація ЛЖВС «Від серця до серця»;

4. «Спортивний спосіб життя». Відділення ЛФК та спортивної медицини КЗ «Черкаська обласна лікарня»;

5. «Психологія здоров’я». Черкаська громадська організація «Точка опори»;

6. «Спортивне здоров’я». Черкаська обласна федерація окінавського годзю-рю карате-до і рюкю кобудо Джундокан;

7. «Продукція для здоров’я». «Медхаус»;

8. «Йога для всіх». Міжнародна громадська організація «Йога в повсякденному житті»;

9. «Молодь та здоров’я». Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр.

10. «Світоч». Універсальна книгарня ТОВ «Фірма «Світоч»;

11. «Вода – це здорове життя». КП «Черкаси водоканал».

 dsc_0663

Учасниками цікавої та пізнавальної квест-програми «Здоров’я» були команди учнів 7-10 класів 8 загальноосвітніх шкіл м. Черкаси, позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» департаменту освіти та гуманітарної політики, спортсмени гуртка національного спортивного хортингу «Стимул» центру дитячої та юнацької творчості та двох комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл Черкаської міської ради – морське багатоборство та тріатлон.

 dsc_0671

Проведений святковий захід був спрямований на профілактику, зміцнення здоров’я населення, збільшення тривалості активного та працездатного віку, заохочення та пропаганду здорового способу життя. Все це – основна мета акцій, заходів, квестів свята. Численні інформаційні матеріали, виступи та коментарі фахівців, профільні інформаційні станції- локації дали можливість учасникам свята дізнатися більше корисної інформації з питань здоров’я, отримати нові знання, що стане поштовхом до ведення здорового та активного життя.

В заході брали участь близько 4 тис. осіб.

 
Оптимізація АРТ для кожного пацієнта. Кращі міжнародні практики та застосування на місцевому рівні Печать
03.04.19 12:07

01-02 квітня 2019 року в конференц-залі готелю «Апельсин» м. Черкаси пройшли тренінги на тему: «Оптимізація АРТ для кожного пацієнта. Кращі міжнародні практики та застосування на місцевому рівні» за участю спеціалістів Обласного центру СНІДу та запрошеного експерта від Міжнародного центру підготовки та освіти з питань охорони здоров’я університету штату Вашингтон (I-TECH) Джеремі Пеннера.

dsc04482 

Метою заходів було посилення клінічного потенціалу та підвищення обізнаності лікарів-інфекціоністів Черкаської області, які надають медичну допомогу ЛЖВ, щодо кращих практик оптимізації схем АРТ для кожного пацієнта та їх застосування на місцевому рівні. Навчальною ціллю – розглянути обґрунтування необхідності та процес оптимізації схем АРТ для кожного пацієнта в контексті кращих міжнародних практик і наявності препаратів на місцевому рівні.

dsc04506 

Запрошеним експертом, лікарем Джеремі Пеннером було проаналізовано вибір схеми лікування для пацієнтів без досвіду прийому АРВ-препаратів (оптимізація АРТ для кожного пацієнта. Кращі міжнародні практики та застосування на місцевому рівні); обговорено час початку АРТ та попередження лікувальної невдачі.

 dsc04522

Зокрема, клінічним наставником міжнародного навчально - тренінгового центру з питань здоров'я (I-TECH) Університет Вашингтону Ксенією Вороновою було розглянуто питання оптимізації АРТ для пацієнтів з вірусною супресією. Тренінги охопили й питання виявлення та ведення випадків з лікувальною невдачею. Учасники заходів мали можливість обговорити представлені клінічні випадки, проблемні питання, поставити запитання експертам і поділитися власним досвідом роботи.

 
Шляхи реалізації стратегії розвитку національної програми імунопрофілактики в закладах охорони здоров’я першого та другого рівнів Печать
28.03.19 12:09

25-26 березня 2019 року на базі навчально-тренінгового центру КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради було проведено семінари для відповідальних осіб з імунопрофілактики (відповідальні за планування, отримання, збереження, використання імунобіологічних препаратів і звітність за програмою «УкрВак») ЛПЗ І-ІІ рівнів на тему: «Шляхи реалізації стратегії розвитку національної програми імунопрофілактики в закладах охорони здоров’я першого та другого рівнів».

dsc04458

Учасникам семінарів було представлено шляхи стратегії розвитку національної програми імунізації (наказ МОЗ України від 18.05.2018 р. № 948 «Про затвердження Методики розрахунку потреби в медичних імунобіологічних препаратах (вакцинах) та медичних виробах, які використовуються для профілактичних щеплень, та Порядку визначення потреби в медичних імунобіологічних препаратах (вакцинах) та медичних виробах, які використовуються для профілактичних щеплень»). Було розглянуто питання: планування проведення профілактичних щеплень, розрахунки імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення, запас і розлив імунобіологічних препаратів, діючу нормативну документацію з питань імунопрофілактики, зміни до звітів по програмі «УкрВак», звітів по кору, несприятливих подіях після імунізації.

dsc04454 

Присутні мали змогу обговорити проблемні питання, поставити запитання доповідачам, взяти участь в анкетуванні. Учасниками семінарів було запропоновано продовження проведення навчання з актуальних питань імунопрофілактики з метою практичного використання інформації в подальшій роботі.

 
« НачалоПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя »

Страница 5 из 22