Новини
Питання створення Черкаського регіонального центру громадського здоров’я Печать
24.05.19 15:52

В області активно проводиться робота щодо створення Черкаського регіонального центру громадського здоров’я.

На сьогодні вже є звернення громадської ради до голів постійних комісій та голів депутатських фракцій Черкаської обласної ради з проханням підтримати проект рішення щодо створення Черкаського регіонального центру громадського здоров’я, яке буде розглядатися на черговій сесії обласної ради 30.05.2019 року.

 60884702_2390994237619513_8415102158600404992_n

24.05.2019 року відбулося засідання комісії з питань майна, на якому розглядалось це питання. Депутати підтримали рішення одноголосно.

 
Всеукраїнський соціально-освітній проект «Здоров’я. Вибір кожного» Печать
21.05.19 14:50

21 травня 2019 року в рамках Всеукраїнського соціально-освітнього проекту «Здоров’я. Вибір кожного» з профілактики ВІЛ/СНІДу та онкозахворювань серед підлітків і молоді, в Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 пройшли лекції-бесіди на тему: «СНІД та рак – реальні загрози. Збережи своє здоров’я та життя» за участю фахівців КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради та к.м.н., лікаря-гінеколога-онколога Черкаського обласного профілактично-лікувального, консультативного скринінгового центру «Здоров’я жінки» Палійчук О.В.

dsc04629 

Мета проекту – профілактика інфекцій, зокрема, ВІЛ/СНІДу та запобігання виникненню нових випадків важких захворювань, що ставлять під загрозу життя людини (онкозахворювання) шляхом проведення лекцій-бесід для учнів 7-11 класів загальноосвітніх шкіл України.

dsc04600 

К.м.н., лікар-гінеколог-онколог Черкаського обласного профілактично-лікувального, консультативного скринінгового центру «Здоров’я жінки» Палійчук О.В. представила учням 9-10 класів світову статистику найбільш поширених типів раку у жінок; було обговорено проблему раку шийки матки (у світі, в Україні), прогресування захворювання, методи первинної та вторинної профілактики. Школярам було повідомлено про інформованість пацієнток про рак шийки матки та його зв’язок з ВПЛ інфікуванням; ознайомлено з захистом проти раку шийки матки, протоколом обстеження молочних залоз, методами контрацепції.

dsc04610 

У ході лекцій-бесід учні 7-8 класів мали можливість дізнатися базову інформацію про ВІЛ-інфекцію, надану фахівцями КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради: акушером-гінекологом Грінченко Г.В. та практичним психологом Демартино А.В. Школярам було пояснено різницю між поняттями «ВІЛ-інфекція» та «СНІД», в чому їх небезпека; ознайомлено з опортуністичними захворюваннями, особливостями та шляхами передачі ВІЛ-інфекції; наголошено на тому, як ВІЛ не передається. Учням було повідомлено про те, як дізнатися про свій ВІЛ-статус і для чого його слід знати; розвінчено міфи про ВІЛ; наочно представлено швидкі тести на ВІЛ.

 
День пам’яті померлих від СНІДу Печать
17.05.19 15:06

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. У 2019 році цей День припадає на 19 травня. Вперше його було відзначено в 1983 році в Сан-Франциско, США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю хворобу, про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія.

Метою Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться теле- та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

На сьогодні, завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ), життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і здоровим. Крім того, отримано підтвердження того, що АРТ запобігає подальшій передачі ВІЛ.

Цього року Всесвітній день пам’яті присвячено посиленню боротьби за здоров’я та права пацієнтів, адже сьогодні при ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям!

 
Розгляд питання щодо створення Центру громадського здоров’я Черкащини Печать
17.05.19 14:36

16.05.2019 відбулось чергове засідання громадської ради при Черкаській облдержадміністрації. Одним з питань порядку денного розглядалось створення Черкаського регіонального центру громадського здоров’я. В обговоренні взяв участь голова обласної державної адміністрації Вельбівець О.І.

Створення регіонального центру громадського здоров’я є основою для подальшої реформи охорони здоров’я у розділі профілактики та попередження хвороб, а також мінімізації їх наслідків для здоров’я населення.

Зважаючи на актуальність проблеми, базовим закладом для створення обласного центру громадського здоров’я визначено комунальний заклад „Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом” Черкаської обласної ради.

Голова комісії з питань охорони здоров’я Ілля Жакін поінформував раду по даному питанню, доповів що 10.05.2019 комісія одноголосно підтримала створення такого центру на базі КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради та запропонував звернутися до обласної ради щодо підтримки проекту рішення, яке буде розглядатися на черговій сесії обласної ради 30.05.2019 року.

Відповіді на запитання та роз’яснення надавав головний лікар КЗ Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом Черкаської обласної ради Левченко П.Ю.

Громадська рада одноголосно підтримала голову комісії та вирішила звернутися з відповідним зверненням до постійних комісій ради та до голів усіх фракцій про підтримку даного проекту рішення.

 
Навчання студентської молоді Печать
17.05.19 11:45

15 та 17 травня 2019 року на базі навчально-тренінгового центру КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради було проведено лекції-бесіди для студентів Черкаського професійно-технічного училища № 21 з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, шкідливого впливу тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних речовин на організм людини.

dsc04578 

Студентів було ознайомлено з проблемою ВІЛ-інфекції/СНІДу: профілактика, шляхи передачі, методи захисту. 

У ході заходів було обговорено проблему шкідливих звичок (куріння, алкоголізм, наркоманія); наведено статистичні дані щодо захворювань курців, спричинених тютюнопалінням.

dsc04581 

Лекції-бесіди охопили питання шкідливого впливу алкоголю на організм людини; розвитку алкоголізму у разі систематичного вживання алкоголю; поняття «наркотик»; озвучено групи наркотиків в залежності від їх впливу на організм людини та наслідки вживання наркотиків.

dsc04582 

Студенти активно працювали у групах, мали змогу обговорити проблемні питання, поставити запитання фахівцям КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради, отримати вичерпні відповіді.

 
« НачалоПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя »

Страница 4 из 22