Новини
Печать
28.02.13 14:19

Відкриття сайту з призначення та проведення АРТ хворим на ВІЛ/СНІД
в КНП „Перша Черкаська міська поліклініка” ЧМР

В Черкаській області комунальним закладом «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради за сприяння Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Черкаського обласного відділення Всеукраїнської Благодійної Організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» проводиться робота щодо децентралізації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД шляхом створення сайтів для призначення та проведення високоактивної антиретровірусної терапії (ВААРТ) на базі лікувально-профілактичних закладів області. Вилікуватись від ВІЛ-інфекції/СНІДу повністю неможливо, але лікування антиретровірусними препаратами приводить до затримки розвитку вірусу і цим самим до продовження життя.
На виконання наказів Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф від 07.06.12 № 370 та від 05.12.2012 № 836 «Про розширення надання антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в Черкаській області» в рамках програми Х раунду Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, що реалізується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВС», для кабінетів «Довіра» отримано комп’ютерну техніку, техніку для офісу та меблі.
З 01 січня 2013 року в кабінеті «Довіра» в КНП «Перша Черкаська міська поліклініка» ЧМР створений та функціонує сайт з призначення та проведення антиретровірусної терапії (АРТ). Тепер пацієнти, які потребують специфічну терапію та обслуговуються в КНП «Перша Черкаська міська поліклініка» ЧМР, можуть отримати її в поліклініці за місцем проживання.
Кабінет  «Довіра» на базі КНП «Перша Черкаська міська поліклініка» ЧМР відкрився у червні 2011 року (м. Черкаси, вул. Дахнівська, 34), його основним  завданням є проведення профілактичної роботи щодо попередження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими. На теперішній час на диспансерному обліку в зазначеному кабінеті перебувають 82 особи, з них 18 осіб отримують антиретровірусну терапію.
В кабінеті черкасці можуть здати кров на виявлення антитіл до ВІЛ, отримати інформацію стосовно методів профілактики, діагностики, лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу. Члени родин і близькі ВІЛ-інфікованих осіб мають змогу отримати консультацію, ознайомитися з заходами індивідуальної профілактики щодо запобігання інфікування при контактах з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД, заходами щодо формування прихильності до лікування.
В кабінеті «Довіра» також можна ознайомитись з положеннями чинного законодавства щодо прав і обов'язків ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, медичних працівників та іншого персоналу закладів охорони здоров'я, що надають допомогу ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД за місцем проживання, в місцях тимчасового перебування та на робочих місяцях.
Як показує практика, наближення до населення послуг з добровільного консультування та тестування на ВІЛ дає можливість в найкоротші строки збільшити кількість звернень та значно покращити показники охоплення диспансерним наглядом осіб, у яких виявлено ВІЛ-інфекцію.
Консультації проводять лікар-інфекціоніст та психолог.
Графік роботи  кабінету «Довіра»:
з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 12.00; 
вихідні дні – субота, неділя.

 
Печать
18.02.13 11:11

Відкриття сайту з призначення та проведення АРТ хворим на ВІЛ/СНІД
в Канівській центральній районній лікарні

kab1

В Черкаській області комунальним закладом «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради за сприяння Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації, Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Черкаського обласного відділення Всеукраїнської Благодійної Організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» проводиться робота щодо децентралізації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД шляхом створення сайтів для призначення та проведення високоактивної антиретровірусної терапії (ВААРТ) на базі лікувально-профілактичних закладів області.
На виконання наказів Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф від 07.06.12 № 370 та від 05.12.2012 № 836 «Про розширення надання антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в Черкаській області» в рамках програми Х раунду Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, що реалізується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВС», для кабінетів «Довіра» отримано комп’ютерну техніку, техніку для офісу та меблі.
31.01.2013 року в Канівській ЦРЛ відбулося відкриття (після ремонту) кабінету «Довіра». Кабінет існує з метою ефективного впровадження заходів Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
В кабінеті «Довіра» проводиться обстеження пацієнтів на ВІЛ-інфекцію, консультативна допомога та проведення високоактивної антиретровірусної терапії, лікування хворих. Обстеження безкоштовне та конфіденційне.
В м. Канів і Канівському районі висока захворюваність на ВІЛ/СНІД. Всього на даний час на обліку перебуває 164 особи, із них хворих на СНІД  – 30.
За 2012 рік вперше виявлених на ВІЛ-інфекцію – 36 осіб. Померло від СНІДу за 2012 рік – 6 осіб. Згідно з офіційною статистикою в районі ще не все населення знає про свій особистий ВІЛ-статус. Перевірити це можливо в кабінеті «Довіра» з метою виявлення ВІЛ-інфекції на ранній стадії, подальшої своєчасної постановки на диспансерний облік, призначення лікування. Що раніше виявлена хвороба, то ефективніше лікування та кращий результат.
Діагноз ВІЛ-інфекція не є вироком, її можна перевести в довготривалу інфекційну хворобу і продовжити активне життя при лікуванні. Антиретровірусна терапія надається безкоштовно. З 1 січня 2012 року всі потребуючі лікування забезпечені антиретровірусною терапією на 100%.
Обстеження на ВІЛ – конфіденційне. Шляхами інфікування ВІЛ-інфекції як в Україні, так і в області є статевий, парентеральний та від матері до дитини (під час вагітності, пологів, грудного вигодовування).
Неможливо по зовнішнім ознакам встановити чи є ВІЛ у людини, вона часто і сама про це не підозрює. Кабінет «Довіра» знаходиться в приміщенні інфекційного відділення Канівської ЦРЛ (перший поверх).
Запрошуємо всіх бажаючих на проведення обстеження на антитіла до ВІЛ та в разі необхідності на лікування.

Лікар-інфекціоніст Канівської ЦРЛ                                                           О.С. Холодна

Стаття розміщена в газеті « Дніпрова зірка» № 11-12 8 лютого 2013 року.

 

kab2

kab3

Стаття розміщена в газеті « Дніпрова зірка»
№ 11-12 від п’ятниці 8 лютого.

 
Печать
24.01.13 12:30

В Україні вручили премії кращим організаціям, які працюють у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу

nagoroda
17 січня відбулося офіційне оголошення та нагородження переможців конкурсу «Позитивне серце». Заступник Голови Держслужби України соцзахворювань Олена Єщенко вручила дипломи учасникам конкурсу - організаціям, які докладають зусиль до подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в нашій державі і досягли визначних результатів. Вона запевнила, що Держслужба України соцзахворювань сприятиме проведенню заходів, які мають на меті підтримати й відзначити зусилля фахівців різного профілю, небайдужих до проблем ВІЛ/СНІДу.
Конкурс проводився в рамках 10-го раунду гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією зусиллями одного з основних реципієнтів - ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ».
Першу премію конкурсу та грошову винагороду в розмірі 3 000 доларів США отримали представники Рівненського Обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за визначні успіхи у впровадженні програм з паліативної і хоспісної допомоги та адвокацію доступу до знеболення у Рівненській області.
Другу премію та грошову винагороду в розмірі 2 000 доларів США отримала Черкаська благодійна організація людей, що живуть з ВІЛ «Від серця до серця» за діяльність в напрямку покращення якості життя ВІЛ-позитивних бездомних та ЛЖВ, які звільнилися з місць позбавлення волі.
Третю премію та грошову винагороду в розмірі 1 000 доларів отримали представники Броварського міського благодійного фонду «Перемога». Їхнім здобутком є розширення доступу до послуг з лікування, догляду та підтримки для жителів сіл Броварського району Київської області, що сприяло наближенню послуг до місця проживання пацієнтів.
Переможців обирали члени незалежного експертного журі, до складу якого увійшли представники Держслужби України соцзахворювань, а також ряду міжнародних організацій - UNAIDS, PАTH та USAID/ Для визначення кращих з кращих члени журі керувались такими критеріями, як інноваційність, залучення представників спільнот, життєздатність та універсальність діяльності або послуг, вплив на епідемію та покращення якості життя людей, яких вона торкнулась.
Голова журі конкурсу Олена Єщенко в своєму виступі зазначила: «Конкурс «Позитивне серце» є чудовою можливістю відзначити і висловити подяку тим організаціям, які активно і самовіддано працюють у сфері подолання ВІЛ/СНІДу. Вони стали для держави надійною опорою в нелегкій боротьбі із захворюванням. Дякую всім учасникам за щоденну працю і набутий досвід, який успішно впроваджується в нашій країні, за роботу націлену на результат. Назва конкурсу – «Позитивне серце», як на мене, найповніше відображає широту їхнього професіоналізму, де важливу роль відіграють сердечність, співчуття та бажання допомогти».
На здобуття почесних нагород заявки подали 16 організацій, серед яких були як НУО, так і державні заклади. Всі учасники конкурсу змогли продемонструвати те, як у своїй щоденній роботі впроваджують інноваційні практики, розпочинають нові напрями роботи для того, щоб покращити якість життя людей, що живуть з ВІЛ в Україні.
Голова координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк зазначив: «Кожного дня сотні організацій працюють для покращення якості життя ЛЖВ. Це тисячі медичних працівників, психологів, соціальних працівників, консультантів рівний-рівному, юристів, менеджерів. Ці фахівці захищають права ЛЖВ та уразливих груп, долають стигму та дискримінацію в масштабах маленьких міст та по всій Україні. Тому вручаючи нагороди конкурсу «Позитивне серце» ми хочемо відзначити кращих з кращих і тим самим надихнути всіх Вас на подальшу роботу, важливість якої важко переоцінити».

 
« НачалоПредыдущая2122СледующаяПоследняя »

Страница 22 из 22